OBROVSKÝ ÚSPĚCH NA POLI PRACOVNÍM

Krásný a emotivní víkend a hlavně OBROVSKÝ ÚSPĚCH NA POLI PRACOVNÍM !!!!

Na závěr letošní pracovní sezóny jsme malinko změnily odvětví a po zkouškách ze sportovní kynologie jsme v sobotu 3.10. nastoupily na zkoušku loveckou BZH (barvářská zkouška honičů) pořádanou ČKRR. 
S loveckým výcvikem máme obě dvě minimální zkušenosti, ale Sheilinka těžila z toho, co zná a umí ze sportovní kynologie a rázem mohla konkurovat ostatním zkušeným loveckým psům.
I když měla Sheilinka úkol jediný, a sice složit zkoušku, dokázala vic. Tuto zkoušku složila dokonce v I. ceně (212 bodů) a s nejvyšším počtem bodů se umístila na 1. místě. Od rozhodčích jí byl ke všemu udělen titul CACT (čekatelství šampiona práce).
Druhý den se konaly zkoušky BZ (barvářské zkoušky), na které jsem původně se Sheilinkou nechtěla. Tato zkouška obsahuje kromě cviků ovladatelnosti v honitbě také minimálně 12 hodin starou barvu (dosled raněné zvěře). Právě ze sledování barvy jsem měla největší obavy, jelikož jsme toto se Sheilí netrénovaly. Po předvedení práce Sheilinky na sobotních zkouškách BZH jsme ale dostaly tak velikou důvěru a podporu od v tomto oboru zkušených lidí, že jsem se rozhodla nastoupit i druhý den na BZ. Svoji holčičce jsem věřila, protože vím, že umí soustředěně čuchat a zúročí to, co se naučila ve sportovní stopařině. Barva byla nakonec stará 20 hodin a napětí před zkouškou se dalo krájet. 
Po prvních 20ti krocích jsem pochopila, že stáří barvy nehraje takovou roli a malinko se uklidnila. Sheilinka pracovala s velkým nasazením od začátku až do konce. S jejím výkonem jsem byla spokojena nejen já, ale i rozhodčí, kteří její práci ocenili jako „Nejlepší barvu“. Závěr druhého dne byl po sečtení bodů podobný. I. cena (117 bodů), 1. místo, nelepší barva, klubový vítěz a titul CACT !!!

Chtěla bych poděkovat všem, co nám pomáhali a fandili, ať už na dálku, nebo přímo na místě, rozhodčím za krásná slova a Sheilince za její pracovitost, všestrannost, ochotu dělat paničce radost,…prostě za to, že je !!!!!!!!

Máme za sebou úspěšný prodloužený víkend

Máme za sebou úspěšný prodloužený víkend !!!

V neděli 27.9. složila Sheilinka další pracovní zkoušku ZZO2 dle NZŘ (zkouška z poslušnosti dle ZVV2) na krásných 94 bodů (ze 100 možných). 

Hned den poté jsme nastoupily na další pracovní zkoušku, tentokrát na vrcholovou stopařskou speciálku FH2 dle Mezinárodního zkušebního řádu. Bála jsem se, že po předchozím náročném dni bude holčička unavená a projeví se to na jejím výkonu. Obavy byly zbytečné, Sheilí tuto náročnou stopu zvládla vypracovat se ctí na pěkných 80 bodů. Z této zkoušky mám obrovskou radost nejen proto, že ji Sheila zvládla ve velmi mladém věku (2 a půl roku), ale i proto, že je první fenou svého plemene v ČR s touto vrcholovou zkouškou !
Jsem na tu moji zrzavou holčičku moc pyšná. 

Moje holčička složila stopařskou speciálku

Moje holčička složila stopařskou speciálku dle mezinárodního zkušebního řádu FH1.

Vzhledem k tropickému počasí je vypracování 3 hodiny staré stopy kladené cizí osobou o délce 1200 kroků opravdu náročné a Sheilinka to dala i za takto náročných podmínek na známku velmi dobře (90 bodů). Díky Sheilí, krásná práce !!!

PRACOVNÍ PES ROKU 2014

!!!!!!!! SHEILA je PRACOVNÍ PES ROKU 2014 !!!!!!!!

Sheilinka je pracovně nejúspěšnější ridgeback v ČR !!! Toto potvrdila ziskem titulů „Pracovní pes roku 2014“ v obou chovatelských klubech ČKRR a KCHRR.

V sobotu 30.5.2015 proběhla na Moravě speciální výstava RR, kde byla Sheilí oficiálně vyhlášena pracovním psem roku 2014 a převzaly jsme si pohár za 1.místo v této soutěži. 

Obrovskou radost mám nejen z prvního místa, ale i ze skutečnosti, že jsme nasbíraly historicky nejvyšší počet bodů dosud zadaných v této soutěži (body za složené zkoušky a umístěni v závodech).

Moc děkuji všem, kteří nám se Sheilinkou fandí a pomáhají. 

SHEILA MÁ 100% ZDRAVÉ KLOUBY

Koncem listopadu absolvovala Sheilinka rtg vyšetření kyčelních a loketních kloubů (DKK a DLK). Toto vyšetření je jednou z podmínek pro zařazení feny RR do chovu a proto jsme s napětím očekávali až přijdou ze Zlína výsledky od MVDr. Jahody. 
Dne 8.12. přišla skvělá zpráva v podobě oficiálního vyhodnocení.

SHEILA MÁ 100% ZDRAVÉ KLOUBY ! ! !

Výsledek DKK negativní ( A/A ), DLK negativní ( 0/0 ).

ZAKONČENÍ SEZÓNY VE VELKÉM STYLU

Sheilinka zakončila svou první pracovní sezónu ve „velkém stylu“ !!!

Dne 9.11.2014 složila moje holčička zkoušku UPr3 dle Mezinárodního zkušebního řádu. Jednalo se o zkoušku z poslušnosti, která je shodná s poslušností na zkoušce IPO3 (nejvyšší všestranná zkouška dle MZŘ). O týden později se Sheila zúčastnila závodu poslušnosti, kde v kategorii IPO3 obsadila 1.místo a tím dokázala panu rozhodčímu i přítomným divákům, že i rhodeský ridgeback dokáže zvládat poslušnost dle této zkoušky. 

Sheilinka si připsala na své konto další pracovní úspěch

Sheilinka si připsala na své konto další pracovní úspěch. Minulý týden tomu byl přesně rok, co poprvé navštívila kynologické cvičiště ZKO Boršov nad Vltavou a toto výročí symbolicky oslavila složením jubilejní 10. zkoušky z výkonu !!! 
 
Z těchto úspěchů mám obrovskou radost nejen proto, že je Sheila můj první pejsek, ale i proto, že její výkon je v rámci plemene RR opravdu unikátní ! Sheilinka dokázala jako jediný Rhodéský ridgeback v ČR (možná i ve světě) složit do svých 20 měsíců 10 pracovních zkoušek dle zkušebních řádů IPO, NZŘ a KJ ČR. Zahanbit se nenechala dokonce ani na závodech poslušnosti, kde svými výkony dokázala porazit i psy pracovních plemen.

O tomto víkendu jsme se Sheilinkou dokázaly složit další pracovní zkoušky.

O tomto víkendu jsme se Sheilinkou dokázaly složit další pracovní zkoušky. Tentokrát se jednalo o stopařské speciálky dle Mezinárodního zkušebního řádu IPO. Dne 15.8. v Kardašově Řečici složila Sheila zkoušku FPr2 na 90 bodů a 2 dny poté odčuchala FPr3 na úžasných 93 bodů.

Všechny 3 stupně zkoušky FPr dokázala složit během 6 týdnů. Zkoušku FPr1 složila dne 5.7. se známkou výborně (98 b.).